Volwassenen met NAH

Een niet-aangeboren hersenletsel (NAH) heeft enorme gevolgen. Niet alleen voor het leven van de getroffen persoon, maar ook voor dat van de mensen om hem of haar heen. Veel wat voorheen zo vanzelfsprekend leek, is veranderd. Dat blijkt vaak na het verlaten van het ziekenhuis of het revalidatiecentrum.

NAH verandert veel
De eerste medische opvang is meestal goed geregeld. Echter, als na thuiskomst het oude leven weer wordt opgepakt, komen de gevolgen van het hersenletsel pas echt aan het licht. Terug naar school of naar het werk lukt vaak niet meer en ook in huis is de situatie anders. Mensen met NAH en hun betrokkenen voelen zich vaak onbegrepen en aan hun lot overgelaten, met als gevolg dat de problemen verergeren.

Hoe verder?
Het NAH-servicecentrum, initiatief van Pluryn, ondersteunt mensen met NAH bij hun zoektocht naar nieuwe mogelijkheden. Die vragen kunnen gaan over wonen, werken, hobby’s, sociale contacten, wet- en regelgeving.
Het uitgangspunt bij de ondersteuning zijn altijd de mogelijkheden van de getroffen persoon. De omgeving speelt eveneens een belangrijke rol bij de ondersteuning en dus worden zij nauw betrokken bij het proces.

Download hier de folder ‘Niet-aangeboren hersenletsel, hoe verder?

Ook kunt u hier downloaden:
Signaleringslijst voor CVA patienten
Gelderlander Breincafe Druten