Manager Hans Franssen begint boerderij met horecaopleiding in Noord-Holland

Bookmark and Share
Geplaatst op: 06-09-2010

Dertig jaar actief voor Pluryn in Oosterbeek

Hans Franssen, RVE-manager LVG Jan Pieter Heije Intramuraal, is een imposante verschijning. Regelmatig herkennen mensen hem in Oosterbeek. “Ze bedanken me voor de fantastische vakantieopvang van Jan Pieter Heije. Ieder jaar boden we honderden kinderen een vakantie aan in Noord-Holland of De Ardennen.” Manager Hans Franssen kwam dertig jaar geleden in dienst bij de Plurynlocatie Jan Pieter Heije. Op 16 september 2010 neemt hij afscheid. Franssen blijft wel in dienst van Pluryn. Nabij het Noord-Hollandse opvangadres begint hij samen met echtgenote Wilma de vakantieboerderij Mon Desir. Jongeren met een handicap kunnen daar het horecavak leren. 

De vakantieopvang is een initiatief waarmee Hans Franssen in 1986 voor Pluryn begon. Het is voor thuiswonende kinderen die niet op vakantie kunnen gaan. “We hadden toen al de vakantiehuisjes in het Noord-Hollandse Sint Maartenszee. Veel kinderen hadden nog nooit de zee gezien. Die grote plas maakte echt indruk. Later gingen we ook kanovaren en abseilen in de Ardennen. Mijn gezin was daar iedere vakantie bij aanwezig.”

Succesvolle initiatieven
Naast de vakantieopvang startte Franssen meer succesvolle projecten bij Pluryn: zelfstandig wonen met intensieve begeleiding voor jongeren met een licht verstandelijke handicap, intensieve orthopedagogische gezinsbegeleiding en het re-integratieproject Werkzin. “De zorg verandert. Die projecten hebben nu een andere aanpak nodig. Ik ben daar niet de juiste persoon voor. Bovendien kwam ik erachter dat managen niet langer mijn ding is. Ik wil meer contact met cliënten en medewerkers krijgen.”

Kans grijpen
“Bestuursvoorzitter Rob de Jong van Pluryn daagde mij toen uit om iets leuks te verzinnen. Die kans heb ik dankbaar aangegrepen. In de buurt van de Pluryn vakantiehuisjes in Sint Maartenszee staat de prachtige stolpboerderij Mon Desir. Daar maken we een hotel van. Iedereen kan daar als gast terecht: toeristen en mensen met een handicap. Het personeel bestaat uit jongeren met een handicap die daar hun horeca-opleiding volgen. Het is een nieuwe maatschappelijke onderneming van Pluryn.”

Huren
“De boerderij is 100% eigendom van Pluryn. Mijn vrouw Wilma en ik verhuizen van Driel naar Sint Maartensvlotbrug. We huren woonruimte in de boerderij. Tot mijn pensioen ga ik me inzetten voor deze onderneming. Daarna draag ik de taken over aan mijn opvolger en vertrek uit de boerderij.” Het project Mon Desir vormt zo een mooie afsluiting van een carrière die in het teken stond van het werken met jongeren.

Van sport naar zorg
Het begon in Bussum. Daar werd  Hans Franssen op 16 november 1950 geboren. Zijn jeugd bracht hij door in Vlaardingen. Het liefst was hij sportleraar geworden, maar Hans kreeg een baan als begeleider bij het internaat De Dreef in Wapenveld. Daar organiseerde hij sportactiviteiten voor jongeren met gedragsproblemen. Intussen voltooide Franssen de hbo-studie Inrichtingswerk. In 1980 kwam hij in dienst van Pluryn in Oosterbeek. In februari 1988 maakte Franssen de stap van teamleider naar manager.


 


<< Terug naar het nieuwsoverzicht